Vēsturiskā rekonstrukcija

Treniņi

Pasākumu vadīšana

PREV
NEXT

 • Par mums:


  Mēs esam vēsturnieku, sporstistu komanda un vienkārši ieinteresēti viduslaikos cilvēki, kuri nodarbojas ar vēsturisku rekonstrukciju. Mūsu mērķis- viduslaiku kultūras,dzīvesveida, paražu karadarbības pētīšana un atjaunošana. Tam mēs pētam vēsturiskus avotus, šujam kostīmus, kas ar atbilstīgi freskām un citiem attēliem un braukājam uz daudziem rekonstrukcijas festivāliem, kur dzīvojam teltīs, gatavojam ēdienu uz ugunskura un pilnīgi iedziļināmies viduslaiku dzīvē.

  Dzīva vēsture, bruņu un kostīma elementu izgatavošana, šaušana no loka vai arbaleta vai pat no šaujamieročiem, cīņas ar zobeniem, vēsturiskie festivāli, nometņu veidošana un pārgājieni- viss šīs un daudz kas cits apvienoja mūs, viduslaiku cienītājus, uz kaut ko lidzīgu subkultūrai un iedeva iespēju attistīties fiziski, papildināt savas zināšanas un atrast biedrus un lidzīgi domājošus cilvēkus visā Eiropā un pat aiz viņas robežām.
Daži no mums nodarbojas ar daudz ko vairāk ekstremālu- vēsturisku viduslaiku cīņu (HMB). HMB- pilnīgas saskares vienības cīņas, pamatojoties uz vēstures rekonstrukciju, kas ar katru gadu paliek ar vien populārākas pasaulē.

Sportisti ieterpjas bruņās, ņem zobenus, cirvjus un mērās ar spēku dažādu kategoriju cīņās, kas atbilst tādam pasaules federācijam kā WMFC (World Medieval Fighting Championship) un HMB (Historical Medieval Battle) standartiem, kuros ir vairāk par 50 valsts pārstāvji pasaulē.

Galvenā HMB atšķirība no citiem ciņu veidiem, neskaitot ieročus, tās ir formāta cīņas „siena uz sienu”, kur cinītāji apvienojas komandās un rīko uz laukuma īstas viduslaiku cīņas.

Kas ir rakstūrīgi, bruņas izgatavojas ar svara un ārēja izskata maksimālu atbilstību, kas ir atrasti izrakumos un ar attēlotiem aizsardzības elementu avotiem.  Tāpat arī ir ar ieročiem, bet ar vienu izņēmumu, tie ir neasi

JAUNUMI

Read more +14 November 2018 By admin in Uncategorized @lv

Šodien 13:30 Latvijas radio 4 ēterā aicinām paklausīties radījumu par Pasaules Čempionātu HMB Soft, kas notiks Rīgas Nacionālā Sportā Manēžā 1. decembrī. Paklausīties radījumu krievu valodā var šeit: https://lr4.lsm.lv/lv/raksts/sport-segodnja/turnir-hmb-soft-v-rige-vremja-skrestit-mechi.a111337/?fbclid=IwAR0lfQlfySswnDNPljrpQ0R4Rkm9O1OdKdGip5Y6wzbbiBVDbV9mQChzHe0
Read more +25 October 2018 By admin in Uncategorized @lv

Dinamo Kauss 2018

No 3. līdz 4. novembrim Latvijas nacionālās izlases cīnītāji piedalīsies XIII Pasaules čempionātā viduslaiku cīņās – Dinamo kauss 2018, kas ir viens no lielākajiem notikumiem HMB pasaulē un notiek katru gadu Maskavā. Divi cīnītāji piedalīsies nominācijās 5×5 un 12×12 draudzīgas komandas satāvā, un viens pārbaudīs savas spējas kvalifikācijas cīņās bērniem no 12 līdz 17 gadiem,
Read more +22 October 2018 By admin in Uncategorized @lv

Rīgā norisināsies otrais Pasaules čempionāts bērnu vēsturiskajā paukošanā vecumā no 12 līdz 17 gadiem

Vēsturiskās viduslaiku cīņas – diezgan jauna, bet strauji attīstoša un popularitāti uzņemoša disciplīna, kurai pasaulē nav analogu. Paukošana ar vienrokas ieroci un vairogu, cīņas ar divroku zobeniem un cirvjiem, profesionālās cīņas pēc MMA noteikumiem, masveida batālijas bruņās – šo visu var izmēģināt jebkurš, kuram pietiks drosmes iziet cīņas laukumā tērptam dzelzs bruņās un ar ieroci
Read more +18 September 2018 By admin in Uncategorized @lv

Zinību diena vēstures rekonstrukcijas bāzē

Dienā, kad skolnieki devās uz skolu, vēstures rekonstrukcijas klubs „Komturia-Riga” izdomāja veidu, kā nosvinēt zinību dienu un jau 1. septembrī sākt uzņemt jaunu informāciju. Pēc turnīra novadīšanas reglamentā HMB Soft (vēstures viduslaiku cīņas polimēru ekipējumā) un labākā cīnītāja atklāšanas starp dalībniekiem, mūs gaidīja 2 dienu ilgs seminārs. Seminārs bija veltīts pieaugušo sportistu sagatavošanai komandu nominācijām

Pasākumu organizēšana:

Neskatoties uz to, ka mēs paši esam ieinteresēti viduslaikos, mēs arī ar prieku nesam to sabiedrībā. Tā kā mums sanāca savākt daudzus dažādu profilu speciālistus, mēs varam piedāvāt tādus izklaides un izziņas pasākumu veidus kā vēsturnieku un rokdarbu meistaru izbraukšanas lekcijas, šaušanas no loka vai arbaleta stundas, ka arī demonstrācijas uzstāšanas un īstu bruņinieku cīņas.

 • Kalēju darbu seminārs- dekoratīvu produktu kalšana no metāla.

  Kalšana ir ar uguns iekurināšanu, tāpēc ir nepieciešama laba ventilācija vai svaigs gaiss.
 • Ādas darbu seminārs- ādas apavu, somu un maksts izgatavošana

  Meistars var parādīt un iemācīt šūt priekšmetus, kas ir atbilstīgi gadsimtam vai arī vienkārši palīdzēt izgatavot jebkādu simpātisku un praktisku ādas produktu.
 • Šūšanas darbu seminārs- Viduslaiku iedzīvotāja kostīma elementu šūšana

  Krekli, kleitas, mēteļi, cepures un daudz kas cits. Ka arī meistars pastāstīs kāda nozīme bija vienam vai citam kostīmam vai viņa elementam , ka arī kas, kur un kad varēja viņu valkāt.
 • Šaušana no loka, arbaleta vai šaujamieroča.

  Tiek vadīta ar stringru drošības noteikumu ievērošanu
 • Bruņu uzvilkšana un iespēja pašam uzsākt cīņu ar draugu, radinieku vai vienu no mūsu cīnītājiem.

  Pagaidām mūsu ieroču noliktava nav tik bagāta, tāpēc lielākājiem un mazākājiem var nesanākt pabūt īsts bruņinieks. Bet mēs pie tā strādājam.
 • Pasākumu vadīšana

  Pasākumi var būt ļoti dažādi, kuros piedalās no 2-3 līdz 30-50 cilvēkiem.
 • Dzīvās vēstures stunda skolā vai bērnudarzā

  Atkarībā no auditorijas vecuma, mēs pacentīsimies piemeklēt visvairāk interesantus faktus un detaļas, lai iepazītu klausītājus ar viduslaikiem. Norisinās ar priekšmetu un ieroču demonstrāciju.

 

* Cena var mainīties atkarībā no izbraukšanas tāluma un pasākuma specifikas. Un protams, elementus var apvienot pēc jūsu izvēles un uzrīkot sev pilnvērtīgus viduslaiku svētkus.

** Ja jūs neesat pārliecināti, ka varēsiet izgatavot kaut ko ar savām rokām, vienmēr var pasūtīt gatavu produktu pie meistara.

Vēsturiskās rekontrukcijas centrs:

Tā kā neviens bruņinieks nevar appieties bez pils, tad mēs arī nolēmam nebūt izstumtie un iegādāties pilnvērtīgu viduslaiku bāzi. „Viduslaiku Rekonstrukcijas Centrs”(VRC-Rīga)- unikāls objekts, kas atrodas Ojāra Vācieša 2 k-3 adresē.

Dabūja to lietošanā viens no lielākājiem vēstures  rekonstrukcijas klubiem Latvijā „Komturia-Rīga”un uztaisot to publiski pieejamu, iedeva iespēju sākt nodarboties ar vēstures rekonstrukciju un fiziksu attistīšanu desmitiem cilvēkiem, kam ir vēlme.

Tā kā „Komturia-Rīga”saņēma doto objektu pamestu un aizpildīto ar atkritumiem šķūņu izskatā, vajadzēja ļoti daudz laika un  spēka, lai iedotu cienīgu izskatu nākotnes un pagaidām vienīgajām Baltijā vēstures rekonstrukcijas centram. Bet, savācoties praktisti katru nedēļu un kopīgi strādājot ar iniciatīvu cilvēku kopīgiem spēkiem, beigās sanāca sākt rīkot tur treniņus. Protams, darba vēl pietiek,bet kopīgi ar „Komturia-Rīga”iespēju robežās mēs turpinam ienest centrā vairāk dzīves, lai beigās uztaisīt no viņa atpazīstamu sporta un kultūras centru.

 (Vairāk ar kluba aktivitātem var iepazīties saitā www.medieval.lv)

Mūsu rīcībā ir 3 ēkas (viena no kurām ir divstāvu) , kuras atrodas uz 1h teritorijas. Centrā pietiek vietas, lai novietotu visus nepieciešamos viduslaiku piederumus, kā arī treniņu iekārtas. Uz doto momentu līdz galam pabeigti ir ģērbtuve un zāle, lai visu gadu varētu trenēties un uzņemt visus, kam ir vēlme trenēties. Kā  arī ir ieroču noliktava un pat kaut kas lidzīgs konferenču zālei, kur var rīkot izglītojošus pasākumus, piemēram, Livonijas vēstures lekcija. Tagad celšanas procesā ir pilnvērtīga smēde, kur tiks kaltas mūsu cīnītāju bruņas un ieroči, ka arī katrs , kas vēlas, varēs pamēģināt izgatavot sev uz piemiņu monētu, aproci vai pat dunci. Turpmāk plānos: kokapstrādes darbnīca, ādas un šūšanas darbnīca, lokšaušana un aplenkuma ieroču makets(cerams funkcionējošs).

Treniņi:

Dotajā momentā ir 3 novirzienu treniņi:

 • tradicionālās cīņas, tādas kā bokss, kikbokss un laušanā

 • Kopēja fiziskā sagatavošana- augstās intensivitātes apļveida treniņi, kross un tt.

 • Vēsturiskā viduslaiku cīņa

Laiks:

 • Pirmdiena: 19:30
 • Trešdiena: 19:30Piektdiena:19:30

Mūsu zāle ir aprīkota ar visdažādāko ekipējumu gan cīņām gan kopējai fiziskai sagatavošanai. Katrs, kas vēlas, varēs izvēlēties kurā virzienā viņam būs  interesantāk attistīties un strādāt pēc attiecīgas programmas.

Latvijas HMB Nacionālā komanda:

Vēsturiskajā cīņā kā jebkurā sacenšanās sporta veidā visu laiku rīko gan vietējas  gan starptautiskās nozīmes sacensības un viens no lielākajiem ir – Battle of the Nations jeb Nāciju cīņas.  Tas ir ikgadējs HMB pasaules čempionāts, kura rāmjos tiek rīkotas cīņas individuālajās nominācijas gan masveida cīņas- 3x3, 5x5, 21x21. Protams, Latvija nevarēja palikt malā un jau kā 8 gadu piedalās Nāciju Cīņās un arī mazākā mēroga sacensībās, kam arī bija izveidota vēsturiskās viduslaiku cīņas Latvijas nacionālā komanda.

Uzvelkot pa virsu bruņām speciālus apmetņus, kas ir  Latvijas karoga krāsās, cīnītāji katru gadu atkārtoti pārstāv savas valsts godu starptautiskajā arenā.

Ja tev ir velme pievienoties mums un kopā pierādīt visai pasaulei, ka kaut  Latvija ir maza, bet nemaz nav vāja valsts, mēs gaidām tevi!

Galerija:

Kontakti:

Biedrība VIDUSLAIKU PAUKOŠANĀS SKOLA "LEONĪDS"
Reg. Nr. 40008263858
Jur. adrese: Rīga, Zvaigžņu iela 18 - 29, LV-1009
SWIFT: HABA22LV
LV48HABA0551043992048

Mob. tel. +371 28651166
Mob. tel. +371 29728946

info@knight.lv

Kā mūs atrast:

Kluba „Komturia-Rīga” mājas lapa:  www.medieval.lv

TOP